Aktualności Dodano: 09 lutego 2021

Konkurs literacki ,,HALLO!Jestem"

Data rozpoczęcia: 2021-03-10
Data zakonczenia: 2021-03-10

HALLO!Jestem

Kochani,
To miejsce jest dla was – dla ludzi młodych, którzy zaczynają już dostrzegać różnicę pomiędzy tym, co chcę od życia dostać, a tym, co ono mi rzeczywiście oferuje; pomiędzy jak powinno być, a jak jest. „Zderzenie motyla z czołgiem” – tak definiował granicę pomiędzy tymi stanami Ernest Hemingway.
Teraz to zderzenie, może okazać się boleśniejsze, bo zawężają się możliwości rozmowy na ten temat - w covidowej rzeczywistości, pełnej obostrzeń i nakazów, musicie się mierzyć z problemami sami, rozważając je sami ze sobą, bez możliwości „przegadania” czy przedyskutowania w grupie rówieśników.
Postanowiliśmy znaleźć sposób, aby wasz głos stał się słyszalny, abyście mogli zaprezentować swoje przemyślenia, wyrazić stan swojej duszy, powiedzieć co was niepokoi, co zastanawia, co odkrywacie, o czym marzycie, co was zdumiewa. Formuła konkursu literackiego wydała nam się odpowiednia dla takiej wypowiedzi. Literatura daje przestrzeń do komunikacji, możliwość wypowiedzenia się, dlatego zapraszamy was do wzięcia udziału w konkursie.

Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie i Kościański Ośrodek Kultury, wspólnie z Urzędem Miasta Kościana ogłaszają:

Konkurs literacki dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, na opowiadanie HALLO!Jestem.

Patronat medialny: koscian.net, „Gazeta Kościańska”.

Swoje opowiadania prześlijcie na adres e-mail: mbp@koscian.pl wpisując temat: Konkurs literacki HALLO!Jestem.

Profesjonalne Jury wyłoni najbardziej interesujące prace, które zostaną opublikowane w naszych serwisach oraz w mediach, które przyjęły patronat nad konkursem. Autorzy tych prac otrzymają nagrody rzeczowe.

Poniżej znajdziecie link do regulaminu i karty zgłoszeniowej.

 

  

 

 

Patronat medialny:

Pliki do pobrania: