Aktualności Dodano: 01 października 2021

Krakowska Scena Piosenki Francuskiej - Yaga Kowalik

Data rozpoczęcia: 2021-10-09 18:00
Data zakonczenia: 2021-10-09

Koncert Yagi Kowalik to prezentacja najbardziej znanych przebojów z repertuaru takich artystów francuskiej estrady jak: Edith Piaf, Dalida, Juliette Greco czy Charles Aznavour.
Yaga Kowalik związana jest artystycznie z Francją, gdzie w Paryżu występowała z powodzeniem w "Teatrze Essaion". We Francji nagrała płytę, którą słuchacze będą mogli nabyć po koncercie w Kościańskim Ośrodku Kultury. Artystce akompaniuje znany krakowski akordeonista i pianista - Walentyn Dubrowskij. Brawurowa interpretacja piosenek, świetna gra akordeonisty oraz oprawa muzyczna koncertu przenoszą słuchaczy w świat paryskiej, artystycznej bohemy.

Strona internetowa yagakowalik.pl

. . .

 

Yaga Kowalik - absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki. W latach 90 wyjeżdża na stypendium piosenkarskie do Paryża.
Uczęszcza do prestiżowego „Conserwatoire Mobel” prowadzonego przez Alice Dona.
W Paryżu poznaje kompozytora Norberta Chiche. Wynikiem współpracy z nim jest nagranie we Francji teledysku do piosenki ”Cracovie”, udział w targach płytowych MIDEM w Cannes, a także występ na międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.
Równocześnie w ramach promocji teledysku bierze udział w licznych programach telewizyjnych, a także przygotowuje obszerny recital piosenek francuskich. Na zaproszenie muzyka Gilles Pellegrini Yaga Kowalik wyjeżdża ponownie do Francji. Spotyka się wówczas z twórczością BARBARY. Od tej chwili zafascynowana NIĄ opracowuje piosenki z jej repertuaru.

Koncert ” Barbara-historia życia” otwiera cykl p.t. „Yaga Kowalik w repertuarze…” w którym artystka prezentuje kolejno repertuar takich twórców klasyki piosenki francuskiej jak: Juliette Greco,Edith Piaf czy Charles Aznavour.

 

 

KRAKOWSKA SCENA PIOSENKI FRANCUSKIEJ

sobota, 9 października, godz. 18:00

sala widowiskowa Kościańskiego Ośrodka Kultury

 

 

WSTĘP WOLNY
Koncert odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Liczba miejsc ograniczona.
Prosimy o telefoniczne rezerwowanie miejsc pod numerem: (65) 512-05-75

 

 

 

 

Patronat medialny: