Aktualności Dodano: 27 września 2021

"Ławeczka" spektakl Teatru Scena Poczekalnia

Data rozpoczęcia: 2021-10-03
Data zakonczenia:

Serdecznie zapraszamy na spektakl Teatru Scena Poczekalnia pt. "Ławeczka" - teatr wg Aleksandra Gelmana. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 3 października o godz. 18:00 na sali widowiskowej Kościańskiego Ośrodka Kultury.

 

Słynna komedia rosyjskiego dramatopisarza była już w Polsce grana ponad dwadzieścia razy. To słodko-gorzka opowieść o mężczyźnie z przeszłością i kobietą po przejściach. Ona i On spotykają się przez przypadek w parku. On chciałby się wprosić na noc, ona pragnie miłości i stabilizacji. On – tajemniczy i oszczędny w słowach, ona subtelna i wrażliwa. Czy spotkanie na tytułowej ławeczce odmieni ich los? Być może gdzieś już kiedyś się poznali? To opowieść o potrzebie bliskości i zrozumienia, a także o tym, że relacja pomiędzy kobietą a mężczyzną to nieustanna gra pozorów.

 

Ona: Izabela Noszczyk
On: Dariusz Taraszkiewicz


Reżyseria: Izabela Noszczyk, Dariusz Taraszkiewicz
Reżyseria światła i dźwięku: Sebastian Nowicki
Producent: Fundacja Teatru Scena Poczekalnia
Czas trwania przedstawienia: około 75 minut
Spektakl dla Widzów od 16 lat

 

„ Dworcowy romans” – fragment recenzji
„Wiera /w interpretacji Izabeli Noszczyk/ to ciepła, pogodna i wyrozumiała dla ludzkich słabości kobieta, która – mimo życiowych porażek – zachowała też dużo dziecięcej naiwności i wiary, że coś dobrego musi ją jeszcze spotkać. Rozpaczliwie samotna, ciągle szuka mężczyzny swojego życia. W sytuacjach zagrożenia potrafi być sprytna i przebiegła, ale nigdy bezwzględna, a więc z góry skazana na niepowodzenie. Jej dworcowy amant /Dariusz Taraszkiewicz/, który na każdą okazję ma inne imię, to typ nie pozbawionego wdzięku cwaniaczka, potrafi „tak pięknie kłamać”, znaleźć usprawiedliwienie dla każdego ze swych grzeszków, a każdą sytuację wykorzystać na swoją korzyść. Ale i on ma swoją drugą, prawdziwą twarz, którą w końcu musi komuś pokazać – np. miłej dziewczynie spotkanej na dworcu. Ich ponadgodzinny /tyle trwa spektakl/ dialog, utrzymany w falujących klimatach, jest pełen napięć i zderzeń, ale także najczystszej liryki. Chwilami zabawny, częściej smutnawy, zmierza jednak do tego momentu, kiedy bohaterowie potrafią wreszcie przejrzeć się na wylot, zrozumieć całą prawdę o sobie i – co najważniejsze – zaakceptować ją! I pewnie dlatego wychodzimy ze spektaklu z nadzieją w sercu. Dopóki ludzie potrafią się wzajem zrozumieć, chyba nie jest jeszcze tak źle. „Ławeczka” powstała w kraju, który bije wszelkie rekordy pod względem liczby rozwodów, a o tzw. polityce prorodzinnej chyba nikt nie słyszał. Twórcy spektaklu zachowali radzieckie realia, jednak specjalnie ich nie eksponując. Dzięki temu przedstawienie zyskało bardziej uniwersalną wymowę. Warto je zobaczyć”…
fragmenty recenzji spektaklu autorstwa Bożeny Szal – Truszkowskiej /Ziemia Kaliska nr 29 z 27.07.2007/

 

3.10.2021, godz. 18:00. Wstęp wolny.

Sala widowiskowa Kościańskiego Ośrodka Kultury

 

Spektakl odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Liczba miejsc ograniczona.
Prosimy o telefoniczne rezerwowanie miejsc pod numerem: (65) 512-05-75

 

 

 

 

Patronat medialny: