Aktualności Dodano: 09 marca 2023

Literacki Dzień Kobiet - relacja i zaproszenie

Data rozpoczęcia: 2023-03-09
Data zakonczenia:

Dzień Kobiet, popołudnie. Spotkaliśmy się w sali klubowej w scenerii kawiarnianej, wśród portretów pisarek i poetek. Przy kawie, herbacie i ciastku rozmawialiśmy właśnie o tych kobietach, które są dla nas ikonami w literackim świecie.

 

Rozmowa była długa i owocna, pełna ciekawych spostrzeżeń i anegdot. Towarzyszyły nam tematyczne zdjęcia, filmowe fragmenty i muzyka. Poruszaliśmy się po dziedzinach nie tylko literackich. Nazwisk wspomnieliśmy wiele - pojawiły się m.in. Montgomery, Mniszkówna, Poświatowska, Pawlikowska-Jasnorzewska i oczywiście Szymborska. Bo rok 2023 jest Rokiem Wisławy Szymborskiej, która w lipcu obchodziłaby setne urodziny. W naszej scenografii znalazł się wyjątkowy obraz – obraz z wizerunkiem Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza, którego autorką jest pani Bożena Hordecka. Autorka uczestniczyła w naszym spotkaniu i opowiedziała o swojej inspiracji, o Szymborskiej, o Filipowiczu – jest nam niezmiernie miło, że wśród czytelników znajdują się prawdziwi pasjonaci.

 

O kobietach w literaturze można by rozmawiać jeszcze długo. Dziękujemy wszystkim za obecność i za odbiór naszej formuły. A że chętnych na rozmowy literackie nie brakuje, postanowiliśmy wyjść Państwu naprzeciw. Tematyczne spotkania literackie będą odbywały się cyklicznie, jeden raz w miesiącu – wokół jednego wybranego zagadnienia, z kawą, z herbatą. I już dzisiaj na takie spotkania zapraszamy!

 

Jeśli mają Państwo swoje propozycje tematyczne, zapraszamy do kontaktu!

Tel.: (65) 512 05 75

e-mail: magda.kok.kultura@gmail.com

 

Termin spotkania podamy wkrótce.