Aktualności Dodano: 07 marca 2022

LogoSensoryka - witamy Nowych Gości

Data rozpoczęcia: 2022-03-07
Data zakonczenia:

Co dwie grupy, to nie jedna, czyli witamy Nowych Gości w BOBOTECE!

 

Na dzisiejszych zajęciach LogoSensoryki z elementami Logorytmiki grono znajomych BOBOTEKI powiększyło się o kilka nowych osób. Tego dnia wystartowała nowa grupa – dołączyły do nas osoby, które miały ochotę przekonać się, jak przebiegają nasze zajęcia i jakie wywołują zachowania oraz emocje w dziecięcych sercach. Uczuć było sporo… Radość, niepewność, zaskoczenie, podekscytowanie… Pojawił się także smutek i żal, co w tym wypadku traktujemy jako pozytywną informację zwrotną, ponieważ łzy lały się dopiero, kiedy co niektórzy opuszczali miejsce naszych wspólnych zabaw.

Zarówno w pierwszej, jak i w drugiej grupie mieliśmy okazję spróbować swych sił w wykonywaniu najróżniejszych dzieł z masy solnej. Nawet najmłodsi z najmłodszych chętnie poddali się tej aktywności, a ich dzieła, choć o niewielkich walorach artystycznych, cieszyły – głównie z tego powodu, że maluchy nie odczuwały dyskomfortu uniemożliwiającego dotyk klejącej, chłodnej masy, a my traktujemy taką aktywność nie tylko jak zabawę, ale i jak konkretny trening. Niektórzy zdecydowali się zabrać masę do domu, by potrenować nieco dłużej.

Poza „brudną” częścią zajęć, mieliśmy okazję, by pośpiewać i potańczyć z kolorowymi gadżetami. Pojawiła się także prosta zabawa w określanie położenia przedmiotu – nasze sensoryczne piłeczki i grzechoczące jajeczka wskakiwały na miseczki lub kryły się pod ich wnętrzami. Ten dzień przyniósł nam sporo nowych doświadczeń…

Do zobaczenia za tydzień!