Aktualności Dodano: 21 października 2022

Młodzieżowy Klub Filmowy o Marvelu

Data rozpoczęcia: 2022-10-21
Data zakonczenia:

Wybrali "Deadpoola". Bez zaskoczenia - produkcja dość nowa, tutaj część pierwsza, w drodze już trzecia. W młodzieżowym środowisku bohater znany doskonale. I umówmy się - w końcu jakiś superbohater na naszym ekranie siłą rzeczy i tak by się pojawił, nie mogło być inaczej, a powstrzymać ich nie sposób.

 

Chociaż Deadpool to nie do końca superbohater, jak sobie powiedzieliśmy, raczej antybohater. Coś jednocześnie fantastycznego, przykrego i brutalnego wydarzyło się w jego życiu, a on musi sobie z tym poradzić. Trudno być takim samym człowiekiem, kiedy nagle rodzą się w tobie niezwykłe zdolności. Ale, jak to w życiu, nie ma nic za darmo - efekt uboczny transformacji pogrąża Deadpoola w rządzy zemsty. Czy my zgodzilibyśmy się obudzić w sobie takie zdolności? Trudne pytanie, ale próbowaliśmy odpowiedzieć.

No i Marvel! Młodzi mają go w małym palcu. Osadzili Deadpoola w uniwersum, tłumacząc przy okazji, kto jest kim, co robi, z czym go kojarzyć. Pojawiły się nawiązania do innych tytułów, opowieści o bohaterach, o nieśmiertelności i nadprzyrodzonych zdolnościach.

 

Za dwa tygodnie klimat iście halloweenowy.
Kolejne spotkanie 3 listopada - zapraszamy!