Aktualności Dodano: 27 grudnia 2021

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Data rozpoczęcia: 2021-12-27
Data zakonczenia:

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego


Starosta Kościański, Burmistrz Miasta Kościana, Wójt Gminy Kościan, Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu, zapraszają na uroczystości z okazji Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, które odbędą się 27 grudnia 2021 roku w Kościanie.

Program:

- 11.00 – Msza Święta w intencji Ojczyzny, Kościół Farny, ul. Kościelna 1 w Kościanie,

- 12.00 – Uroczystości patriotyczne z odsłonięciem i poświęceniem tablic pamiątkowych z nazwiskami poległych w Bitwie Warszawskiej Wojny Polsko – Bolszewickiej w latach 1919 - 1921 żołnierzy pochodzących z ówczesnego powiatu kościańskiego, z udziałem przedstawicieli 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego z Czerwieńska oraz rekonstruktorów ze Stowarzyszenia Strzeleckiego i Historycznego im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej. Stary Cmentarz Parafialny, ul. Bączkowskiego w Kościanie.

Po uroczystości nastąpi przemarsz na cmentarz komunalny w Kościanie, przy Al. Koszewskiego, gdzie zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa – plan informacyjny cmentarza z mogiłami Powstańców Wielkopolskich.

W ten wyjątkowy dzień zachęcamy wszystkich Państwa do udekorowania swoich domów narodowymi lub powstańczymi flagami.

Wykonanie tablic z nazwiskami żołnierzy wsparł: Powiat Kościański, Gmina Miejska Kościan, Gmina Kościan, Gmina Czempiń, Gmina Śmigiel, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Poznaniu.