Aktualności Dodano: 09 listopada 2023

O Wisławie Szymborskiej - spotkanie literackie

Data rozpoczęcia: 2023-11-22 17:00
Data zakonczenia: 2023-11-22

Szymborska – poetka znana. Znana albo kojarzona. Noblistka i literatka. Żyła długo i intensywnie. Pisała o wszystkim – poważnie i mniej. Potem okazało się, że niektóre wiersze z przytupem i powagą weszły do szkolnego kanonu i tym Szymborska się stała. Wierszem na maturze z polskiego. A była poetką z natury i poetką z duszy. Pisała z lekkością, z rymem, a jej proste puenty uderzały. Gdy śmierć była coraz bliżej, napisała wiersz dla Michała Rusinka, wiersz ostatni:

 

Holendrzy to mądra nacja,

Bo wiedzą, co trzeba zrobić,

Kiedy znika naturalna oddychacja.

 

Zapraszamy na spotkanie O LITERATURZE, spotkanie o kobiecie nietuzinkowej, wyjątkowej – wspaniałej obserwatorce świata, życia i ludzi. Rzeczy drobnych i rzeczy wielkiej wagi. W tym roku Wisława Szymborska obchodziłaby swoje setne urodziny. Z tej okazji rok 2023 jest oficjalnie nazwany rokiem Wisławy Szymborskiej, a my spotykamy się, żeby przypomnieć sobie ją taką, jaka była.

W programie recital Wiktora Pieprzyka, gitarzysty i pieśniarza.

Będziemy czytać wiersze, prozę, będziemy rozmawiać i słuchać. Fragmenty czytane, fragmenty śpiewane i oglądane, przy kawie i herbacie, jak zawsze. Jeśli macie ulubione wiersze poetki – zabierzcie je ze sobą. Niech to popołudnie wypełni się poezją i wspomnieniami o pewnym ciekawym życiu i pięknych słowach.

 

środa, 22 listopada, godz. 17:00

sala klubowa KOK

wstęp wolny.

 

Info: (65) 512 05 75
magda.kok.kultura@gmail.com