Aktualności Dodano: 28 listopada 2022

Mamy już pierwsze pierścionki!

Data rozpoczęcia: 2022-11-28
Data zakonczenia:Działania projektowe w pracowni jubilerskiej powoli dobiegają końca!


Niedawno pojawiły się nowe uczestniczki kursu, ale pomimo tego prace nad prototypami wciąż toczą się intensywnie. Nowe panie bardzo szybko stworzyły swoje projekty i wizje, jak biżuteria ma wyglądać. Efekty zapowiadają się niezwykle obiecująco.
Co ciekawe, ma powstać biżuteria… na drzwi!


Pozostali uczestnicy zaprzyjaźnili się z rzemiosłem na dobre. Ich projekty biżuterii „z duszą” są wykonywane tradycyjnymi metodami złotniczymi. Mamy już pierwsze realizacje „na gotowo”- powstały dwa pierścionki, które kuszą blaskiem i przyciągają oko!  Etap ich realizacji zakończył się polerowaniem na specjalnej polerce z różnymi tarczami i pastami polerskimi.

Oczywiście, pojawiają się też pierwsze komplikacje, na przykład trudności z wieloetapowym lutowaniem tzw. łapek do oprawy kamieni czy też kwiatków. Z pomocą przychodzą specjalistyczne pasty osłonowe, odpowiednie techniki lutowania i... pokłady cierpliwości.
Do wielu realizacji używane są tzw. anki i puncyny jubilerskie, dzięki którym blachy nabierają odpowiednio zaplanowanych kształtów i faktur.


Uczestnicy kursu z projektantów przeobrazili się teraz w prawdziwych rzemieślników.

Jeśli ciekawi Cię jak wygląda nasza praca to zapraszamy w każdy poniedziałek i piątek
w godzinach 17:00 – 18:30 do pracowni jubilerskiej Weroniki Walenciak!

Tutaj odkryjesz rzemiosło bez tajemnic!