Aktualności Dodano: 04 marca 2022

Pierwsze spotkanie Akademii FILMOWEJ

Data rozpoczęcia: 2022-03-04
Data zakonczenia:

Mimo wczesnej pory (8:00) nikt nie zaspał, nikt nie przegapił pierwszego spotkania Akademii FILMOWEJ - przyszli młodzi ludzie z obydwu kościańskich liceów, prawdopodobnie przyszli studenci, którzy mieli okazję zobaczyć jak wygląda wykład prowadzony przez akademickiego wykładowcę. Mianowicie przez Wiesława Kota, profesora Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu, w której uczy dziennikarstwa i public relations.

Akademia FILMOWA to wykłady dla szkół oraz osób zainteresowanych filmem jako dziełem artystycznym. Ilustrowane fragmentami dzieł filmowych oraz materiałem fotograficznym. Wykłada dr Wiesław Kot, filmoznawca, prof. WSUS Poznań, publicysta, niegdyś szef działu kulturalnego tygodnika „Wprost”, potem w „Newsweek Polska”. Obecnie zamieszcza teksty na tematy filmowe w tak różnych pismach jak tygodnik „Przegląd”, „Rzeczpospolita” czy „Twój Styl”. Publikuje nawet na łamach „Przewodnika Katolickiego”, a ostatnio w miesięczniku poznańskich dominikanów „W drodze”.
Obecny w wielu formatach telewizyjnych. Przez kilka lat prowadził retrospektywy filmu polskiego w telewizji Kino Polska. Obecnie przybliża historię kinematografii w programie „Seans dla każdego” na antenie TVP Poznań.
Na antenie radiowej obecny od lat 90. Felietony na tematy kulturalne prezentował w poznańskim radiu Merkury, w I Programie Polskiego Radia, w Trójce, w stacji Tok Fm. Obecnie jest stałym felietonistą Radia Poznań.

 

Pierwsze spotkanie wprowadziło uczniów w świat kina polskiego i światowego, była klasyka w czarno-białej tonacji, ale też kultowe sceny filmów polskich. W foyer można było wypić herbatę, zjeść czekoladkę, pogawędzić.

Specjalnie dla każdego słuchacza Akademii FILMOWEJ przygotowaliśmy indeksy, w których pieczątką-logotypem potwierdzimy obecność każdego przybyłego. Spotkania będą trwały do końca czerwca. Ciekawe, czy komuś uda się zebrać wszystkie pieczątki.

 

Jeśli interesuje Was film – zapraszamy na kolejne spotkanie już za dwa tygodnie o tej samej porze.

Kontakt: magda.kok.kultura@gmail.com / anna.kok.kultura@gmail.com

                  tel.: (65) 512 05 75

 

A poniżej krótka fotorelacja.