Aktualności Dodano: 01 lipca 2022

Koniec żartów; czas na wakacje!

Data rozpoczęcia: 2022-07-01
Data zakonczenia:

 


Pora coś w sobie rozbudzić
, spróbować czegoś nowego, nieznanego jeszcze, na co nie było czasu w napiętym roku szkolnym - odkryć tkwiący w nas talent? Pasję? Dlaczego nie?


Wakacje, tu wszystko może się zdarzyć! Bo dlaczego nie, skoro mamy czas, potencjał, młodzieńczą energię, chęć działania i wyobraźnię? I niech nas nic nie próbuje zatrzymać, niech nikt nie mówi, że nie możemy wszystkiego! Bo możemy co chcemy, dopóki chce nam się tego chcieć.

Zrobiliśmy pierwszy krok. T
ydzień wakacyjnych zajęć w Kościańskim Ośrodku Kultury za nami.

Zaczęliśmy w poniedziałek od tańca z Piotrem Michalowskim z Fundacji Uniesieni w Tańcu – dwie grupy dzieci uczyły się choreografii do piosenek bajek Disney’a. Maluchy zamieniły się w lwy śpiące w starej dżungli, a starsi opanowali nieco trudniejszy układ – wszyscy wydawali się bawić znakomicie.

Pierwszy wakacyjny wtorek z Wakacyjnym Porankiem Filmowym. Na ekranie bajka trochę różowa, dziewczęca, ale chłopcom też się podobała – w końcu poza księżniczkami były groźne smoki.

W klimacie bajkowym pozostaliśmy również w czwartek, na sali kinowej - karaoke. Były dzieci starsze, ale też maluszki i wszyscy bawili w sposób nieskrępowany i naturalny: mikrofon przechodził z rąk do rąk, piosenka za piosenką, bo okazało się, że śpiewać lubi każdy, potrzebny jest tylko wystarczająco dobry petekst.

Tworzyć, kreować, komponować artystyczne artefakty, czemu nie? Proszę bardzo! Na zajęciach plastycznych i warsztatach zebrała się spora grupa osób. Robiliśmy bransoletki, naszyjniki i breloki z filcu, a tydzień zakończyliśmy kolorowymi bransoletkami z muliny. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą cierpliwością, skupieniem, a przy tym twórczą wyobraźnią i autorskim pomysłem - każdy wyszedł z zajęć z wykonaną samodzielnie pracą.

Duma i zadowolenie na twarzach dzieci to znak, że bawiliśmy się naprawdę dobrze.

 

Do zobaczenia w kolejnym wakacyjnym tygodniu!