Aktualności Dodano: 10 stycznia 2022

Relacja z festynu charytatywnego dla Michalinki

Data rozpoczęcia: 2022-01-10
Data zakonczenia:

Relacja z festynu charytatywnego dla Michalinki

 

W piątek, 7 stycznia, na Planu Wolności w Kościanie odbył się festyn charytatywny pod honorowym patronatem burmistrza Kościana. Dochód z imprezy zasilił zbiórkę na operację trzyletniej Michalinki, która ma zdiagnozowaną ciężką wadę serca - HLHS. Dzięki zaangażowaniu wielu osób podczas imprezy zdołano zebrać niemal 21 tysięcy złotych.

 


W trakcie trwania festynu nie brakowało atrakcji. Za sprawą straży pożarnej PSP, OSP oraz Komendy Powiatowej Policji można było zapoznać się ze sprzętem używanym w profesjonalnych akcjach ratunkowych. Wozy strażackie i policyjne przyciągały uwagę najmłodszych, jednak sporą popularnością wśród tej grupy wiekowej cieszyły się spacery z alpakami oraz przejażdżki bryczką. Niemałą atrakcją była kąpiel kościańskich morsów, a także pokaz eksperymentów „Szalonego Laboranta”.

 


Przy powstałych na tę okazję stoiskach można było zakupić balonik w kształcie serca, domowej roboty ciasto, ciepłą kawę i mnóstwo innych drobiazgów o wielkim znaczeniu. Co więcej, niezdecydowani darczyńcy mogli zdać się na los, zakręcić kołem i otrzymać coś przekazanego z serca i dla serca.

 


Mimo chłodu na dworze, atmosfera była gorąca. Zaplanowany na trzy godziny program festynu wypełniony był po brzegi występami artystycznymi. Zgromadzeni podziwiali taniec uczniów Szkoły Tańca Poezja oraz kilku grup mażoretek zespołu Rytmix. Swym śpiewem czas umilili młodzi pasjonaci z Voice Studio, a mistrzowski poziom gry na gitarze zaprezentował Michał Dolata w duecie z Marcinem Kuncem. Między wstępami odbywały się licytacje przedmiotów i usług przekazanych m.in. przez lokalnych przedsiębiorców.

 


Koszt operacji ratującej życie dziewczynki oszacowano na milion złotych. Na koncie zbiórki https://www.siepomaga.pl/Michalinkowe-Serduszko jest połowa tej kwoty. Na uzbieranie całej sumy rodzina ma czas do końca stycznia. Rodzice Michalinki błagają o pomoc!