Aktualności Dodano: 20 grudnia 2021

Alpaki Lubią dzieci, a dzieci lubią alpaki.

Data rozpoczęcia: 2021-12-20
Data zakonczenia:

 

Alpaki pojawiły się na dziedzińcu Kościańskiego Ośrodka Kultury w niedzielę, po południu. Biała Rita, czarny Negro i brązowa Lilka śmiało, ale i z zaciekawieniem wkroczyły na plac, gdzie czekały już na nie dzieci z rodzicami. Od razu stało się jasne, że alpaki lubią dzieci, a dzieci lubią alpaki. Trzy urocze zwierzaki, niczym żywe pluszaki-przytulanki rozmiękczały serca, uwalniały umysły od napięć i trosk, pozwalając o nich po prostu zapomnieć, zachęcały do marszu i truchtu za nimi, pozwalały się karmić „z ręki” plastrami marchwi. Rozluźnienie, uspokojenie, wyciszenie, słowem – alpakoterapia.
Potem było rozstrzygnięcie konkursu „List do Świętego Mikołaja” i czytanie konkursowych listów. A gdy słońce zaczęło się już chylić ku zachodowi, rozbrzmiały kolędy zagrane i zaśpiewane pod rozświetloną choinką przez dudziarzy z kapeli Sokoły. Ton trzem skrzypaczkom nadawał na dudach nieprzeciętnie zdolny Andrzej Frankiewicz, uczeń charyzmatycznego Tomka Kicińskiego, wywodzącego się ze szkoły legendarnego Edwarda Ignysia.
Trochę pokropiło, ale gdy zaśpiewały dziewczyny z Voice Studio Darii Kaczór-Boś, deszcz postanowił nie przeszkadzać i wszyscy mogliśmy wspólnie zanucić najpiękniejsze kolędy razem z wokalistkami ze studia Darii. A potem... potem zaczął się zbliżać czas kolacji, niedzielnej i rodzinnej, więc jeszcze tylko przespacerowaliśmy się z alpakami odprowadzając je do ich mobilnej stajenki, i jeszcze ostatnie pożegnalne zdjęcia na pamiątkę tego wydarzenia, które było tak właśnie zaplanowane – jako miłe, wspólnie spędzone popołudnie, czas pomiędzy rodzinnym, niedzielnym obiadem, a pyszną kolacją.

 

 

 

Fot.: KOK, eKościan