Aktualności Dodano: 12 lutego 2021

Spotkania z Podróżnikami

Data rozpoczęcia: 2021-02-20 18:00
Data zakonczenia: 2021-02-22 18:00

Cykl "Spotkań z podróżnikami"
w Kościanie
sezon 6. ...zaczynamy!

.

Z przyjemnością przekazuję informację dotyczącą pierwszego z ośmiu pokazów podróżniczych, jakie zaplanowaliśmy na ten rok.

ROWEREM PRZEZ PUSTYNIĘ ATACAMA. CHILE

Niecierpliwie oczekujemy na możliwość powrotu do tradycyjnej formuły, ale póki co zapraszamy na spotkanie online.

20 lutego 2021 r. o godz. 18:00, na profilu facebook KOK rozpocznie się pokaz Marcina Korzonka, którego być może pamiętają Państwo z opowieści o rowerowej podróży po Himalajach.

Tym razem będzie o najnowszej wyprawie na wulkany do Chile.

 

Marcin Korzonek – zapalony rowerzysta, dziennikarz, fotograf.

Jego dzienny rekord jazdy na rowerze to 300 km. Świat penetruje głównie na dwóch rowerowych kołach unikając utartych szlaków z aparatem fotograficznym w sakwie. W czasie 24 lat zorganizował 19 wypraw rowerowych przez ponad 30 krajów i 9 pustyń na czterech kontynentach.

Będzie to opowieść o samotnej wyprawie przez pustynię Atacama w Chile i próbie pobicia rekordu świata w wysokości na jaką wjechał rowerzysta. W czasie 50 dni wyprawy prelegent zmagał się z przeciwnościami losu i przyrody: wiatrem, udarem słonecznym, kontuzją kolana co ostatecznie doprowadziło go do wizyty w szpitalu. W czasie prezentacji dowiemy się gdzie znajdują się największe kopalnie odkrywkowe oraz najwyżej położone teleskopy i gejzery na świecie.

Pojawił się artykuł z tej wyprawy:

https://www.national-geographic.pl/traveler/artykul/polak-wjechal-rowerem-na-5900-m-n-p-m-to-jedna-z-najwyzszych-wysokosci-jaka-kiedykolwiek-osiagnal-rowerzysta

 

organizatorzy:

    

 

 

Patronat medialny: