Aktualności Dodano: 17 marca 2021

NOWA KALEDONIA. O (K)ROK OD NIEPODLEGŁOŚCI

Data rozpoczęcia: 2021-04-10 18:00
Data zakonczenia: 2021-04-12 18:00

 

O tym zakątku świata jeszcze nie było pokazu na przestrzeni całego cyklu "Spotkań z Podróżnikami" w Kościanie.

Gościem kolejnego spotkanie będzie entuzjastyczna i energiczna Karolina Kania, która od dekady pasjonuje się kulturą francuską, Paryżem (gdzie skończyła studia) i w szczególności koloniami francuskimi.

 

Wyruszmy wspólnie w podróż na Nową Kaledonię na Południowym Pacyfiku, gdzie Karolina Kania od 2014 roku prowadzi etnograficzne badania terenowe.
Karolina na Nowej Kaledonii spędziła ponad rok, dzięki czemu poznała wyspiarskie życie od podszewki.
Jak wygląda życie na wyspach archipelagu i czy Nowa Kaledonia ma szanse na oderwanie się od Francji? O tym i nie tylko autorka opowie podczas pokazu.


Pokaz odbędzie się 10.04.2021. w formie transmisji online na profilu facebook Kościańskiego Ośrodka Kultury.Logo Facebook
Zaczniemy o godzinie 18:00.

Karolina Kania – etnolożka i antropolożka kultury, badaczka w École des Hautes Études en Sciences Sociales w Paryżu. Od ponad dziesięciu lat pasjonuje się Francją i jej terytoriami zależnymi. Początkowo na wyspie Reunion, a obecnie na Nowej Kaledonii prowadzi badania terenowe, które pozwalają jej lepiej zrozumieć nie tylko lokalną kulturę, ale również relacje łączące mieszkańców wysp z Francją. Po powrocie z Nowej Kaledonii postanowiła zamieszkać w Pradze, gdzie projektuje innowacje w czeskim start-upie.

 


Zapraszamy. Wstęp wolny.

 

 

organizatorzy:

Logo Stowarzyszenia Twórcze Horyzonty Logo Kościańskiego Ośrodka Kultury Logo Urzędu Miasta Kościan 

 

Patronat medialny:

Logo: Kościaniak, koscian.net, Fakty Kościańskie, Gazeta Kościańska, Radio Elka