Aktualności Dodano: 14 maja 2016

Spotkanie z Podróżnikami

Data rozpoczęcia: 2016-05-14
Data zakonczenia:

Od ponad tysiąca lat pielgrzymi ze wszystkich zakątków Europy wyruszają w drogę do północno-zachodniej Hiszpanii. Wielu z nich wierzy, że to tam, w mieście Santiago de Compostela, złożone są doczesne szczątki Świętego Jakuba, apostoła Chrystusa. Wędrują kilkaset kilometrów przez Hiszpanię, by zanieść do grobu świętego podziękowania, prośby i modlitwy. Wielu innych podąża tam z ciekawości, by poznać kraj i jego kulturę, niekoniecznie z powodów religijnych. W szlakach wiodących do Santiago tkwi magia, która sprawia, że co roku dziesiątki tysięcy ludzi ruszają, by odbyć trudny marsz do tego miejsca. 
W kwietniu 2013 roku Łukasz rozpoczął najdłuższą drogę swojego życia. Na podobieństwo średniowiecznych pątników, wyruszył pieszo do Hiszpanii wprost spod drzwi swojego domu, z Warszawy. Wędrując przez 5 krajów Europy, po 111 dniach dotarł do Santiago, przechodząc około 4000 kilometrów. 
Jak wygląda Stary Kontynent z perspektywy pieszego? Kim są ludzie, którzy decydują się na długą wędrówkę do Santiago? Jak zmienia się człowiek u kresu takiej wędrówki? I czy niewierzący może iść na pielgrzymkę? „Droga” to opowieść o najdłuższej wędrówce życia, emocjach jakie jej towarzyszyły i ludziach spotkanych na szlaku.

Po prelekcji zapraszamy na miniwarsztat na którym Łukasz opowie jak przygotowuje się do samotnych wędrówek - górskich i nizinnych - oraz jak pakuje plecak i co zabiera na swoje wyprawy.


Organizatorami są Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty oraz Kościański Ośrodek Kultury.

Inicjatywa jest dofinansowana ze środków Miasta Kościana.
Inicjatywę wspiera firma OLYMPUS.

wstęp na spotkanie jest bezpłatny
zapraszamy