Aktualności Dodano: 17 czerwca 2021

Wakacje w KOK dla dzieci i młodzieży

Data rozpoczęcia: 2021-05-17
Data zakonczenia:

Wakacje w Kościańskim Ośrodku Kultury
Oto nasze propozycje dla dzieci i młodzieży na lipiec:

 

 

Kino KOK
filmowe piątki, godz. 11.00.

W każdy wakacyjny piątek zapraszamy dzieci oraz ich opiekunów na seanse filmowe. Co tydzień prezentujemy inną bajkę, szczegóły pojawiają się na bieżąco na stronie www.kok.koscian.pl   Spotykamy się w klimatyzowanej sali, w której nie straszny nam letni upał.

Seanse  odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.
Dlatego prosimy o zapisy telefoniczne pod numerem: (65) 512-05-75.

Godz. 11:00, sala kameralna KOK - wejście C.Warsztaty muzyczne

Muzyczna baśń - warsztaty umuzykalniające dla dzieci.

Poniedziałki 5.07, 12.07, 26.07. Grupa 7-9 lat, godz. 10.00. Grupa 10-12 lat, godz. 11.00.

Warsztaty oparte na baśniach muzycznych - dzieci nie tylko są ich odbiorcami, ale przede wszystkim współtworzą je. Poznają różnorodne instrumenty, takie jak m. in. guitalele, shruti box, didgeridoo, djembe. Zapoznają się z podstawowymi terminami muzycznymi  poprzez zabawę. Wcielają się w poszczególne postaci; uczą się jak wyrażać konkretne emocje głosem i ruchem oraz szukają innych dróg na artystyczne odzwierciedlanie uczuć. Dają przemówić kolorom, budują własną baśniową narrację poprzez muzykę.
Zajęcia prowadzi Katarzyna Węgierska

 

Warsztaty plastyczne dla dzieci.

Wtorki 6.07, 13.07, 27.07, godz. 10.00.

Zajęcia plastyczne dla dzieci (od lat 6) mają na celu rozbudzenie wrażliwości na piękno, wyzwolenie ekspresji twórczej oraz poszerzenie horyzontów poznawczych. Rozwijają fantazję, pomysłowość. Stają się źródłem przyjemności estetycznych oraz dają radość z procesu twórczego. Zajęcia te doskonalą sprawność manualną, w ten sposób dzieci ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową oraz zdobywają podstawową wiedzę na temat różnych technik plastycznych i barw.

6.07 - "Wakacje!" malowanie na kubkach (prace pt. "Pamiątka z Kościana")
13.07 - Malowanie na płótnie, warsztaty dla dzieci od 6 lat
27.07 - Eko - warsztat : tworzymy kolaż oraz ozdabiamy eko-torby

Zajęcia prowadzi Dorota Jakubowska

 

Warsztaty ceramiczne, czyli zajęcia garncarskie dla dzieci.

7.07 (cz.1) oraz 14.07 (cz.2), godz. 10.00-13.00.

Podczas zajęć dzieci uczą się lepienia z gliny oraz jej zdobienia. Spotkają się z procesem szkliwienia i wypalania naczyń w specjalnym piecu ceramicznym. Będą miały możliwość stworzenia własnego naczynia, zwierzątka lub innej pamiątki, która może służyć im lub stać się prezentem dla kogoś.

Warsztaty składają się z dwóch części po to, by stworzyć dzieło do początku do końca - glina wymaga czasu: suszenia, wypalania, szkliwienia.
Zajęcia prowadzi Dorota Borowiak

 

Żywogłosy - warsztaty muzyczne dla młodzieży.

Czwartki 15.07, 22.07, godz. 12.00.

 

Żywogłosy dla młodzieży to warsztaty skierowane do młodzieży w wieku 15-19 lat. Zapraszamy zarówno osoby, które już zgłębiają tajniki śpiewu, muzyki, teatru oraz innych form wyrażania siebie, jak i osoby zupełnie początkujące. Jeśli chcesz pogłębić kontakt ze swoim głosem, poszerzyć warsztat, a może dopiero  otworzyć się na używanie własnego głosu lub zwiększyć pewność siebie – przyjdź koniecznie. Żywogłosy to właśnie taka przestrzeń eksploracji, nauki, zabawy i twórczości. 

Podczas zajęć nie tylko pracujemy nad techniką, ale przede wszystkim wzmacniamy zasoby uczestników. Proponujemy różnorodne ćwiczenia, pomagające  otworzyć głos i samo-ekspresję. Wprowadzamy uczestników w aktywności wzmacniające pewność siebie, elastyczność na scenie i umiejętności improwizacji scenicznej, co w oczywisty sposób przekłada się na inne obszary życia. Przeprowadzamy zabawy, zwiększające świadomość ciała i oddechu oraz umiejętność współpracy w grupie z jednoczesną dbałością o własną indywidualność.

Podczas warsztatów pojawi się kilka ćwiczeń, nakierowanych na pogłębienie kontaktu ze swoim głosem oraz z grupą; wprowadzeniem do odczuwania pulsu muzyki i odnalezienia go w swoim ciele. Poprzez zabawę, opartą na śpiewie w kręgu oraz strukturze nazywanej  ‘call and response’, przejdziemy do stworzenia wielogłosowych motywów dźwiękowych. Innymi słowy - staniemy się różnymi częściami pieśni: melodyjnymi, rytmicznymi, cichymi, eksperymentalnymi i zabawnymi! Na tej bazie powstanie kilka pieśni, będzie również miejsce na indywidualne improwizacje każdego z uczestników.

Zajęcia prowadzi Katarzyna Węgierska

 

Półkolonie dla dzieci "Tik Tok, YouTuberzy czyli jak kręcić wartościowe filmy na media społecznościowe".

19.07-23.07.2021  oraz  9.08-13.08.2021


Kościański Ośrodek Kultury oraz KinoSzkoła zapraszają na filmowe półkolonie.
5 dni kręcenia filmów, zabawy i projekcji filmowych pod okiem doświadczonego edukatora ogólnopolskiego programu KinoSzkoła.

Dzieci i Młodzież dorastają w świecie mediów społecznościowych. Aby pobudzić ich kreatywność warto wykorzystać ten potencjał do stworzenia czegoś wartościowego, artystycznego i przemyślanego. Na półkoloniach w KOK będziemy uczyli jak przygotowywać filmy do mediów społecznościowych. Będą to filmy animowane, filmy żywego planu oraz materiały zawierające efekty specjalne. Wspólnie zastanowimy się jakie były początki kina, jak wyglądały pierwsze filmy. Sami taki film zrobimy.

Oprócz warsztatów medialnych uczestnicy półkolonii będą uczestniczyć w specjalnych pokazach w filmowym w kinie.

Zapewniamy wyżywienie oraz opiekę od 6:45 do 16:15.
Do końca czerwca promocja cenowa 300,00 zł

 

„Science Show - Żywioły”– Pasjonaci. Pokazy mobilnego laboratorium.

Dla dzieci od lat 7.  Wtorek 20.07. godz. 10.00 grupa pierwsza, godz. 11.30 grupa druga.

Zapraszamy dzieci na widowiskowy pokaz z dziedziny fizyki. Uczestnicy będą mogli nie tylko doświadczyć, ale i wziąć udział w ciekawych eksperymentach, poznać nowoczesny sprzęt i poznać prawa fizyki poprzez fascynującą zabawę.

 

 

 

Zapraszamy!

Zapisy pod numerem telefonu: (65) 512-05-75.

Zajęcia będą odbywać się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego, liczba miejsc ograniczona.