Aktualności Dodano: 17 lipca 2017

Warsztaty plastyczne (GALERIA)

Data rozpoczęcia: 2017-07-17
Data zakonczenia:

W warsztatach bierze udział 20 dzieci w wieku 6 - 12 lat. W programie zajęć przewidziane jest rysowanie, malowanie, wyklejanie i formy przestrzenne. W pierwszym dniu powstały kolorowe wizytówki uczestników oraz dwa 4-metrowe obrazy będące ilustracją do wiersza J.Tuwima "Lokomotywa". Zajęcia prowadzi Dorota Borowiak - instruktor plastyki w KOK.

Drugi dzień warsztatów poświęcony był malarstwu. Uczestnicy zajęć namalowali po dwa obrazki ucząc się przy okazji mieszania farb i uzyskiwania nowych kolorów.

Kolejny dzień - środa - to czas na wyklejanie. W tym dniu uczestnicy warsztatów wyczarowali zwierzęta z kartonów. Po odpowiednim oklejeniu, dodaniu głów i ogonów z kartoników powstały zebry, koty, psy, panda, skorpion, biedronka, krokodyl, wiewiórka i myszka. Następnie na bazie papierowych talerzyków powstawały maski zwierząt. Zabawa była przednia.

W czwartek dzieci tworzyły swoje prace wykorzystując poznane wcześniej techniki. Były to obrazy, w których połączone rysunek, malarstwo i wyklejankę. Ponadto każdy z uczestników zrobił portret "pozytyw-negatyw - pół na pół".