Aktualności Dodano: 18 lutego 2022

Widowiskowy Koncert na Dzień Kobiet

Data rozpoczęcia: 2022-03-05 18:00
Data zakonczenia: 2022-03-06

 

WIDOWISKOWY KONCERT 

na Dzień Kobiet

CAŁUJĘ TWOJĄ DŁOŃ, MADAME 

 

 

Ekskluzywne, kostiumowe widowisko pełne muzycznych portretów kobiet, romantycznych historii, miłosnych wyznań i uniesień, najlepszych życzeń oraz recept na wieczną młodość, w wykonaniu znanych i uznanych solistów śpiewaków operowych i instrumentalistów Artes Ensemble:

Anna Baran - mezzosopran,

Rafał Polek - tenor,

Małgorzata Janaszek - wiolonczela, prowadzenie koncertu,

Andrzej Janaszek - fortepian, aranżacje muzyczne utworów oraz dyrektor artystyczny zespołu Artes Ensemble.

 

Podczas widowiskowego koncertu na Dzień Kobiet "CAŁUJĘ TWOJĄ DŁOŃ, MADAME" będziecie Państwo wirować na cesarskim balu w takt najpiękniejszego wiedeńskiego walca, poznacie tajniki miłosnych intryg w czarującej krainie operetki, zostaniecie oczarowani i upojeni dźwiękami pikantnego jak papryka węgierskiego czardasza, posmakujecie  prawdziwej miłości w przebojach Hanki Ordonówny, zatańczycie charlestona z Zulą Pogorzelską, zachwycicie się czarem wspaniałych kobiet, wytwornie otulonych w perły i futra wraz z Eugeniuszem Bodo, razem z Mieczysławem Foggiem ucałujecie dłonie i porwiecie do namiętnego tanga najpiękniejsze damy cudownych lat 20. i 30. ubiegłego stulecia, wraz ze "śmietanką" polskich gwiazd starego kina wszyscy razem zakrzykniecie radosne "hip hip hurra!!!" na cześć młodości.

Tylko z zespołem Artes Ensemble wyruszycie Państwo w podróż "muzycznym wehikułem czasu" do wspaniałych lat 20. i 30. ubiegłego wieku, wprost na spotkanie z największymi gwiazdami polskiego przedwojennego kina, rewii i kabaretu.

W programie  najpiękniejsze arie i wyznania miłosne z operetek mistrzów gatunku w rytmie wiedeńskiego walca, pikantne węgierskie czardasze, znane przeboje starego kina jak „Już taki jestem zimny drań” czy „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, a także wiele innych zachwycających i lubianych po dziś dzień przebojów operetki, musicalu i niezapomnianych szlagierów złotej ery polskiego międzywojennego kina. Nie możecie tego przegapić.

 


06.03.2022, godz. 18:00
sala widowiskowa KOK

WSTĘP WOLNY

Prosimy o rezerwowanie miejsc pod numerem: (65) 512-05-75. Liczba miejsc ograniczona.
Koncert odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

 

 

Patronat medialny: