Aktualności Dodano: 31 października 2019

Zostań Wolontariuszem WOŚP

Data rozpoczęcia: 2019-11-29
Data zakonczenia:

28. FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

12.01.2020

 

Wiatr w żagle

Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej

 


Kościański Ośrodek Kultury informuje, że zarejestrował sztab 28. Finału WOŚP w Kościanie.

Na zgłoszenia Wolontariuszy czekamy do 29 listopada 2019. 

 


JAK ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM WOŚP?
 
PRZECZYTAJ REGULAMIN WOLONTARIUSZA 28. FINAŁU WOŚP\

 

Uwaga!!!

W środę 4 grudnia w godz. 8.00 - 18.00 będzie można podpisywać zgłoszenia. Podpisują pełnoletni wolontariusze lub opiekunowie prawni wolontariuszy niepełnoletnich - rodzi zgłoszony w ankiecie.

Niepodpisanie zgłoszenia skutkuje skreśleniem z listy wolontariuszy.

 

Spotkanie wolontariuszy WOŚP odbędzie się w styczniu 2020r. Na spotkaniu będą rozdawane m.in. identyfikatory, puszki i serduszka.

Obecność obowiązkowa.

Termin podamy wkrótce na naszej stronie oraz Facebooku.

 

Chcesz nam pomóc w czasie Finału? Zgłoś się do Sztabu!
             To właśnie osoby pracujące w Sztabie  zarejestrują Cię w naszej bazie, od nich dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście. Sztab dysponuje ograniczoną liczba wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów u nich zastanów się dobrze czy faktycznie będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu Finału. Jeśli nie jesteś tego pewien zgłoś się jako wolontariusz pomagający w pracach organizacyjnych Sztabu.
               Ankiety dla Wolontariuszy dostępne są na stronie internetowej www.kok.koscian.pl oraz w Kościańskim Ośrodku Kultury.

Wypełnioną ankiętęregulamin (w przypadku osób niepełnoletnich - wymagany podpis rodzica/opiekuna) wraz ze zdjęciem (zdjęcia niewyrażne nie będą przyjmowane) należy dostarczyć do Sztabu (Kościański Ośrodek Kultury) do 29 listopada 2019.

 


Twoja praca w dniu Finału
 
Zostałeś zarejestrowany w Sztabie jako wolontariusz, otrzymałeś już swój identyfikator puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które otrzyma od Ciebie każda osoba wrzucająca pieniądze do puszki kwestarskiej. Zapoznałeś się z Regulaminem Wolontariusza jesteś zatem gotów do rozpoczęcia kwesty.

Zbierasz pieniądze wyłącznie w dzień Finału tj. 12 stycznia 2020 r. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału.

Rozliczenie
Dopilnuj, by puszka została przeliczona w Twojej obecności, a kwota wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Twój podpis na tej liście jest dla nas informacją, że zostałeś powiadomiony/a o zebranej kwocie oraz to, że zgadzasz się z podaną przez Sztab kwotą. Po rozliczeniu przez nas Sztabu – jeśli podałeś numer telefonu, otrzymasz od Fundacji informację z kwotą, którą zebrałeś do puszki kwestarskiej podczas zbiórki finałowej. 

Podziękowanie
Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem Twojej puszki otrzymasz od Szefa Sztabu druk rozliczenia. Jest to zarówno potwierdzenie Twojego udziału w zbiórce. jak i nasze podziękowanie dla Ciebie za świetnie wykonaną pracę. Fundacja nie wysyła osobnych oświadczeń.

Bezpieczeństwo
Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, Twoja puszka kwestarska przemokła lub jest przepełniona możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją puszkę do Sztabu. Przekaż ją osobie oddelegowanej w Sztabie do przeliczenia pieniędzy.

Osoby niepełnoletnie
Osoby nieletnie chcące zostać wolontariuszem powinny zgłosić się do Sztabu z opiekunem prawnym. Osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie zarejestrować się jako wolontariusz. Dlaczego?  Ponieważ osoba, której dane zostają wprowadzone do bazy danych musi wyrazić na to zgodę. 

Pliki do pobrania: