Aktualności Dodano: 03 listopada 2021

Zostań Wolontariuszem WOŚP!

Data rozpoczęcia: 2021-12-13
Data zakonczenia:

 

30. FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

30.01.2022

 

Gramy dla okulistyki dziecięcej

Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci

 

Kościański Ośrodek Kultury informuje, że zarejestrował
sztab 30. Finału WOŚP w Kościanie.

 

 

Chcesz zostać Wolontariuszem WOŚP?

 

1. PRZECZYTAJ REGULAMIN WOLONTARIUSZA 30. FINAŁU WOŚP

 

2. ZAREJESTRUJ SIĘ NA STRONIE
iwolontariusz.wosp.org.pl

 

3. WERYFIKACJA DANYCH
Po zarejestrowaniu się na stronie szef sztabu #5638
skontaktuje się z Tobą w celu zweryfikowania wprowadzonych danych.

 

 

Rejestracja wolontariuszy rusza 8 listopada 2021 roku

Zakończenie rejestracji 7 stycznia 2022 roku.
Ilość miejsc ograniczona. Nie zwlekaj!

 

Możliwość zarejestrowania wolontariusza (on-line w iwolontariusz.wosp.org.pl), który grał już z nami i był rejestrowany do tej pory przez Sztab będzie dostępna
od 10 listopada. Programista WOŚP przeprasza za niedogodności.

 

 

Rekrutacja online - wolontariusz ma możliwość zgłoszenia się za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem. Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia Sztab skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia danych, które zostały wpisane do formularza. O formie kontaktu decyduje sztab - zalecany kontakt pośredni np: online. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.

 

Osoby niepełnoletnie chcące zostać wolontariuszem powinny zgłosić się do Sztabu z opiekunem prawnym. Osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie zarejestrować się jako wolontariusz. Dlaczego? Ponieważ osoba, której dane zostają wprowadzone do bazy danych musi wyrazić na to zgodę. 

 

Twoja praca w dniu Finału - Zostałeś zarejestrowany w Sztabie jako wolontariusz, otrzymałeś już swój identyfikator puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które otrzyma od Ciebie każda osoba wrzucająca pieniądze do puszki kwestarskiej. Zapoznałeś się z Regulaminem Wolontariusza jesteś zatem gotów do rozpoczęcia kwesty.

Zbierasz pieniądze wyłącznie w dzień Finału. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału.

 

Przeczytaj porady z poprzednich lat:
Finał oczami wolontariusza
5 wskazówek, jak zostać wzorowym wolontariuszem
14 podpowiedzi dla wolontariuszy
Podpowiedzi od wolontariuszy dla wolontariuszy

 

Rozliczenie - Dopilnuj, by puszka została przeliczona w Twojej obecności, a kwota wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Twój podpis na tej liście jest dla nas informacją, że zostałeś powiadomiony/a o zebranej kwocie oraz to, że zgadzasz się z podaną przez Sztab kwotą. Po rozliczeniu przez nas Sztabu – jeśli podałeś numer telefonu, otrzymasz od Fundacji informację z kwotą, którą zebrałeś do puszki kwestarskiej podczas zbiórki finałowej. 

 

Podziękowanie - Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem Twojej puszki otrzymasz od Szefa Sztabu druk rozliczenia. Jest to zarówno potwierdzenie Twojego udziału w zbiórce. jak i nasze podziękowanie dla Ciebie za świetnie wykonaną pracę. Fundacja nie wysyła osobnych oświadczeń.

 

Bezpieczeństwo - Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, Twoja puszka kwestarska przemokła lub jest przepełniona możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją puszkę do Sztabu. Przekaż ją osobie oddelegowanej w Sztabie do przeliczenia pieniędzy.

Drodzy wolontariusze podczas kwesty w ramach 30. Finału WOŚP pamiętajcie o obecnie obowiązujących zaleceniach i przepisach sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemią COVID-19. Więcej o tym, co dla Was z tej okazji przygotowaliśmy - znajdziecie na stronie z ofertami dla wolontariuszy. 

 

Pliki do pobrania: