Aktualności Dodano: 17 listopada 2021

Koncert z okazji 30-lecia Szkoły Muzycznej

Data rozpoczęcia: 2021-11-20
Data zakonczenia:

W czwartek, 18 listopada, w Kościańskim Ośrodku Kultury odbył się koncert jubileuszowy z okazji 30-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Kościanie pod hasłem „Muzyka w naszych sercach”. Nie zabrakło wspomnień, podziękowań i wspólnego muzykowania.

Dyrektor szkoły, Marian Michałowicz, przypomniał historię placówki: – Od początku istnienia szkoły przyjęliśmy prawie 1000 uczniów. 547 zostało absolwentami. Jedna czwarta realizuje swoje powołanie artystyczne. Są wśród nich osoby w pełni wykształcone, inni jeszcze się uczą, są też osoby, które koncertują, a wielu naszych absolwentów, a także tych, którzy szkoły nie ukończyli, realizuje się w ruchach amatorskich. To cieszy, że to co mogli u nas zdobyć, czego się nauczyli, nie pozostaje bez echa – mówił dyrektor. Kadra otrzymała nagrody.

W końcu przyszedł czas na muzykę. Na scenie zaprezentowali się aktualni uczniowie szkoły, jej absolwenci, a także nauczyciele. Pod koniec uczestnicy wspólnie zaprezentowali się w utworze napisanym przez jedną z absolwentek. Z kolei na sam koniec Marian Michałowicz zaprezentował wizualizację sali koncertowej, która ma powstać przy szkole.

Fot. eKoscian