Bliscy i oddaleni

Bliscy i oddaleni

 

Koncert

 

10 czerwca 2017 - Kościół farny w Kościanie

 

Scenariusz i reżyseria: Maria Magdalena Kaczor, Janusz Dodot 

Światło, dźwięk: Mariusz Odważny

Wykonawcy: Emilia Kamieniarz (PSM w Kościanie) - trąbka

            Borys Karmelski (PSM w Kościanie) – trąbka

            Maria Magdalena Kaczor – organy

            Tomasz Żurek - recytacje

            Janusz Dodot - recytacje

 

 

 

Maria Magdalena Kaczor - pochodząca z Kościana pianistka i organistka regularnie koncertująca na terenie Europy i w Azji, której pasją jest szeroko pojęta muzyka klasyczna w jej solowej jak i kameralnej odsłonie. Doskonaliła swoje umiejętności studiując i zdobywając poszczególne szczeble edukacji muzycznej na uczelniach wyższych w Polsce, we Francji i Niemczech. Dokonała czterech nagrań płytowych dla jednej japońskiej oraz dwóch niemieckich wytwórni płytowych, które zostały wyróżnione przez krytykę we Francji i Niemczech. Z wielką radością powraca w mury kościańskiej fary, aby wspólnie ze znakomitymi aktorami Teatru 112 promować muzykę, poezję, a przede wszystkim młode kościańskie muzyczne Talenty.

Borys Karmelski - uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej oraz V klasy cyklu sześcioletniego PSM I st. w klasie trąbki mgra Pawła Jaśkowiaka pod kierunkiem którego rozwija swój talent. Wielokrotnie nagrodzany m.in. podczas Ogólnopolskich Konkursów dla Uczniów Klas Instrumentów Dętych Blaszanych w Warszawie, Bystrzycy oraz podczas Przesłuchań Orkiestr Dętych m.in. w Osiecznej. Warto dodać, iż od czterech lat czynnie wspiera Orkiestrę Dętą TON w Koscianie. Występuje nie tylko w ramach koncertów szkolnych, ale również można podziwiać jego umiejętności m.in. podczas otwarcia Sesji Rady Miejskiej Miasta Kościana. Poza muzyką żywo interesuje się zagadnieniami matematycznymi oraz grami komputerowymi.

Emilia Kamieniarz – uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej oraz równolegle VI klasy PSM I st. w Kościanie w klasie trąbki mgra Pawła Jaśkowiaka. Emilia zdobyła wiele nagród na Przesłuchaniach Zespołów Kameralnych oraz Ogólnopolskich Konkursów Uczniów Instrumentów Dętych Blaszanych m. in w Warszawie, Bystrzycy Kłodzkiej, Poznaniu oraz podczas Szkolnego Konkursu o Laur Szkoły w Kościanie. W 2017 r. otrzymała nagrodę Rady Miasta Kościana. Poza muzyką jej zainteresowania sięgają wielu dziedzin, w których uzyskuje znakomite wyniki biorąc udział w licznych konkursach.

Tomasz Żurek - aktor, recytator Teatru 112 i Kościańskiego Teatru Kameralnego. Absolwent Studium Aktorskiego Teatru Polskiego w Poznaniu. Ma w swoim dorobku wiele ról –  „Czekając na…”, „ODA…mi skrzydła”, „Jak jej to powiedzieć” (monodram), „Być albo nie być, albo jeszcze inaczej…” i in. Laureat nagród i wyróżnień recytatorskich i aktorskich.

Janusz Dodot - absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Twórca, reżyser i aktor Teatru 112 i Kościańskiego Teatru Kameralnego. Jego spektakle prezentowane były w Polsce, Francji, Niemczech i Rosji.

 

Zdjęcia z 10 czerwca 2016