Aktualności Dodano: 13 października 2022

Koncert charytatywny dla Wiktorka - 23.10, godz. 17:00

Data rozpoczęcia: 2022-10-23 17:00
Data zakonczenia: 2022-10-23




Szanowni Państwo,


Zapraszamy w niedzielę, 23 października na koncert charytatywny dla Wiktorka Ratajczaka – trzyletniego chłopca, walczącego o życie.

Na scenie widowiskowej Kościańskiego Ośrodka Kultury wystąpią znani Państwu artyści, którzy bez wahania przyjęli zaproszenie do udziału w tym charytatywnym wydarzeniu - to bardzo ważne, bo dzięki ich szybkiej decyzji mogliśmy zorganizować w błyskawicznym tempie koncert, który jest dla Wiktorka i jego zrozpaczonych rodziców szansą na zmniejszenie finansowego dystansu dzielącego od koniecznej, drogiej operacji. Wszystkie zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na leczenie chłopca. Potrzebna kwota jest wciąż ogromna – do zebrania pozostało jeszcze około 2 milionów zł.

Liczymy na Państwa zrozumienie i finansowe wsparcie. Biletem wstępu na koncert jest cegiełka w cenie 10 zł (do nabycia w KOK). Zbiórka – sprzedaż cegiełek – prowadzona będzie także przed Kościołem Farnym w niedzielę, 23 października, po każdej mszy świętej – szukajcie wolontariuszy z puszkami.

Możemy wesprzeć Wiktorka nabywając więcej niż jedną cegiełkę.

 

Na scenie wystąpią:

JULIA STOLPE – pochodząca z Kościana wokalistka i trenerka wokalna. Półfinalistka 12. edycji The Voice of Poland i uczestniczka Szansy na sukces. Opole 2021. Laureatka i juror ogólnopolskich festiwali i przeglądów piosenki. Julia związana jest z nurtem muzyki chrześcijańskiej. Jest wokalistką zespołu rockowego Pinokio Brothers. Współpracuje i koncertuje między innymi z takimi artystami jak: Adam Sztaba, Mieczysław Szcześniak, Robert Friedrich, Joanna Dudkowska.

KS. KONRAD RAPIOR – gitarzysta zespołu Pinokio Brothers. Proboszcz parafii pw. św. Marcina Biskupa w Długiem Starem. Przed laty wikariusz w Kościanie.

KATARZYNA ZAWADA – doskonale znana kościańskiej publiczności wokalistka, pianistka i dyrygentka. Laureatka konkursów i festiwali krajowych oraz międzynarodowych, zarówno wokalnych, jak i pianistycznych. Wydała trzy płyty – Niezapomniane przeboje Anny German, Niezapomniane przeboje Anny Jantar oraz Najpiękniejsze kolędy.

DARIA KACZÓR-BOŚ - wokalistka, autorka tekstów, instruktor i trener wokalny, pedagog, założycielka Voice Studio w Kościanie. Wokalistka leszczyńskiego zespołu Sunday Morning. Laureatka wielu festiwali i przeglądów wokalnych rangi ogólnopolskiej oraz międzynarodowej. Ćwierćfinalistka programu telewizyjnego Must Be The Music, juror konkursów wokalnych. Autorka prac naukowych pt. „Kształtowanie głosu dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym”, „Znaczenie emisji głosu w zawodzie nauczyciela”.

PRZEMYSŁAW MAĆKOWIAK – gitarzysta, kompozytor i autor tekstów leszczyńskiej grupy Sunday Morning.

ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY ZŁOTE KŁOSY - powstał w 2011 r. w Bonikowie. Pomysłodawczynią i twórcą zespołu jest Elżbieta Kirstein-Franek z Kościana. Zespołowi od początku towarzyszy ten sam cel: dawać radość, nieść uśmiech, pokazywać piękno i bogactwo rodzimego folkloru i tradycji.

 

 

 

Wiktorek Ratajczak choruje na hepatoblastomę – nowotwór złośliwy wątroby. Ostatnią nadzieją dla chłopca jest kosztowne leczenie w Stanach Zjednoczonych. Apel rodziców o pomoc dla Wiktorka oraz najnowsze wiadomości o jego leczeniu przeczytać można na stronie siepomaga.pl/wiktorek-ratajczak - tam też cały czas trwa zbiórka dla chłopca.

 

 

Organizator:

 

 

Współorganizatorzy:

  

 

Patronat medialny: