Aktualności Dodano: 20 Sierpnia 2017

Opera jak z bajki

Data rozpoczęcia: 2017-08-20
Data zakonczenia:

 

Opera jak z bajki

Les Femmes

 

Spektakl operowy dla dzieci

W operze są księżniczki i rycerze, królowie, rusałki i przebierańcy. Nawet gdy akcja toczy się wśród zwykłych śmiertelników, nie brakuje wielkich czynów, gorących uczuć i zawiłych nieporozumień.

Chcemy, na powrót, opowiedzieć o tym wszystkim dzieciom! Sięgniemy do ich języka zachowując jednocześnie całą muzyczną treść. Pojawią się arie, duety i tercety: królewien, czarownic, Jasia i Małgosi, czy brzydkich sióstr Kopciuszka.

 

„Opera jak z bajki” to kolaż operowy – spektakl złożony z fragmentów oper różnych kompozytorów, którym została nadana nowa, spójna fabuła. Przedstawienie, na wzór „prawdziwej” opery, składa się z IV aktów. Każdy dotyczy innego opowiadania. Aby arie, duety i tercety były zrozumiałe, oryginalny tekst zastąpiłyśmy autorskimi tekstami w języku polskim. Wszystkie dialogi, zarówno te z dziećmi jak i na scenie, są w postaci improwizowanych recytatywów (śpiewnej melodeklamacji), również w języku polskim.

W programie, z premedytacją, wykorzystujemy fragmenty  oper  o  tematyce baśniowej. Sięgamy do rarytasów literatury operowej, dzięki czemu spektakl jest równie atrakcyjny dla dorosłych wyjadaczy tej dziedziny sztuki.

 

Wykonawcy: Les Femmes

Joanna Sobowiec – Jamioł –sopran

Natalia Krajewska – Kitowska –sopran

Emilia Osowska – mezzosopran

Łukasz Jankowski – fortepian

 

Les Femmes to trójmiejski zespół muzyki klasycznej stworzony w 2011 r. Jest twórcą nowej formy: kolażu operowego - spektaklu muzycznego zbudowanego z arii, pieśni i innych fragmentów dzieł kompozytorów muzyki klasycznej, które łączy spójna fabuła i nowy kontekst interpretacyjny. To oryginalne zestawienie tworzy nową jakość, skłania do zabawy formą oraz nakłada świeże interpretacje sceniczno – muzyczne. Cechą charakterystyczną grupy są przedstawiania nacechowane silnymi emocjami, wyrazistymi bohaterami, a zarazem posiadające pozytywne i niebanalne przesłanie.

W swoim dotychczasowym dorobku, Les Femmes posiada ponad 160 koncertów i spektakli na polskich oraz zagranicznych scenach muzycznych.

 

Sala widowiskowa KOK, godz. 15:00

Bilety: 5zł


Bilety można nabyć bezpośrednio przed baśnią lub z wyprzedzeniem w sekretariacie KOK. Kasa KOK czynna od poniedziałku do piątku od 8:00-15:00.