Aktualności Dodano: 13 lipca 2022

Półkolonie Tik Tok - relacja

Data rozpoczęcia: 2022-07-13
Data zakonczenia:

Rozpoczęliśmy tegoroczne Półkolonie Tik Tok organizowane przez Program Edukacji Medialnej i Społecznej KinoSzkoła. Zobaczcie, co ciekawego robili uczestnicy zajęć i czego nauczyli się podczas wszystkich dni! Fotorelacja poniżej.

Dzień 1: Uczestnicy półkolonii poznali zasady organizacji studia do nagrywania materiałów wideo do mediów społecznościowych. Wspólnie podłączyli kamery, oświetlenie i dźwięk. Spróbowali swoich sił z mikrofonem poprzez ćwiczenie autoprezentacji.
Dowiedzieli się też na czym polega efekt "green screen - chroma key" i jak go używać. Każdy mógł zasiąść w fotelu przed kamerą i poczuć się jak gwiazda.

Dzień 2: Tego dnia uczestnicy cofnęli się w czasie i własnoręcznie przygotowali zabawki optyczne z początków ubiegłego stulecia. Powstały taumatropy i praksinoskopy, które pochłonęły dzieci przyzwyczajone do zabaw elektronicznymi gadżetami. 

Dzień 3: Dzisiaj wspólnie własnoręcznie stworzyliśmy rakiety, które wysłaliśmy wysoko w chmury. Przygotowanie i start były świetnym pretekstem do nagrania krótkich filmów (relacja) i wykonania serii zdjęć w ramach doskonalenia umiejętności medialnych. 

Dzień 4: Dziś uczestnicy półkolonii wzięli udział w warsztatach z tworzenia filmu animowanego metodą poklatkową. Używali do tego swoich smartfonów. Każdy stwórzył swój własnego film z udziałem własnoręcznie stworzonych postaci, więc każdy z nich jest wyjątkowy.

Dzień 5: Finałowy dzień półkolonii. Uczestnicy poznali zabawki optyczne z dawnych lat - głównie 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku. Obejrzeli baśnie na rzutniku "Ania" i podziwiali animacje wyświetlane za pomocą "Laterna Magica" - "Magicznej Latarni". Za nami intensywne dni pełne niezapomnianych wrażeń.

 

Zapraszamy na drugi turnus półkolonii, który odbędzie się w dniach 8-12 sierpnia. Liczba miejsc ograniczona. Rodzeństwo 50% taniej!

Więcej informacji na naszej stronie.