Aktualności Dodano: 22 grudnia 2022

Świąteczne zajęcia koła literackiego

Data rozpoczęcia: 2022-12-22
Data zakonczenia:

Z okazji zbliżających się Świąt, zamiast zajęć tradycyjnych przy tekstach i książkach, usiadłyśmy przy kartkach, farbach, naklejkach, koralikach i sznurkach. Chociaż przyznajemy, że jedna książka towarzyszyła nam przy pracy nieustannie i przyczyniła się do upiększenia małych upominków. Przy piernikach, ciastkach korzennych, mandarynkach i gorącej herbacie rozmawiałyśmy o literaturze, dłubiąc w kartkach i papierach.

A tematem były zakładki do książek. Każdy czytelnik, a miłośnik literatury szczególnie, zakładek używa i zakładek potrzebuje (nawet jeśli o tym nie wie!). Te spersonalizowane, wykonane własnoręcznie, dokładnie tak, jak podpowiada nam wyobraźnia są najbardziej wartościowe. Każda jest zupełnie inna, bo każda z nas czegoś innego w literaturze szuka - są inne kolory, inne wzory, inna wielkość i przede wszystkim inna zawartość literacka.

Recykling, również ten związany z książkami, to rzecz, o której się mówi, którą się wprawia w życie. Więc i my wzięłyśmy książkę, której nikt nie chciał i zrobiłyśmy z niej COŚ. Proza pozwoliła nam stworzyć krótkie wiersze, połączyć wyrazy i części zdania, których nigdy wcześniej nie ułożyłybyśmy obok siebie. Odkrywałyśmy możliwości, a okazało się, że jest ich całe mnóstwo, pomysłów nieustannie nam przybywało, więc jedno jest pewne - jeszcze kiedyś do tego wrócimy i ze starych książek stworzymy jeszcze więcej wspaniałości.

 

Koło literackie CZY TAM CZYTAM

życzy wszystkim zdrowych, spokojnych

i zaczytanych Świąt w gronie najbliższych!