Aktualności Dodano: 20 listopada 2018

Wystawa "Nastroje - sztuka miniatury" Galiny Latyszonak z Białorusi

Data rozpoczęcia: 2018-11-23
Data zakonczenia:


Wystawa
"Nastroje - sztuka miniatury"
Galiny Latyszonak z Białorusi


Wernisaż wystawy w dniu 23 listopada 
sala klubowa KOK, godz. 19:00, wstęp wolny


             

Wystawa "Nastroje - sztuka miniatury" – to wystawa prac twórczości artystkiGalinу Latyshonak, to kreatywność, która znalazła swój wyraz w przedmiotach codziennego życia, to sztuka, która może tworzyć nastrój, wrażenie, czy to kartka z okazji urodzin, świąt, czy niezwykłe opakowanie, albumy lub miniaturowe prace do dekoracji wnętrz. Każda praca jest lakoniczna, kompozycyjnie zwarta i ma semantycz-ny temat.            

Twórczość Galiny charakteryzuje się wyczuciem stylu i łączeniem różnych materiałów, które w pełnej harmonii kolorów tworzą całość. Artystka uczestniczy w różnych wystawach tematycznych i targach na Białorusi. Prace artystki można określić jako sztukę użytkową, która jest blisko człowieka i tworzy nastrój dla duszy.

O sobie i swojej twórczości Galina mówi skromnie: urodziłam się w Ałtaju, dzieciństwo
i młodość spędziłam w słonecznym Kazachstanie. Z wykształcenia jestem prawnikiem. Od 1994 roku mieszkam w Mińsku na Białorusi, bardzo kocham nasze miasto za jego przestrzeń, czystość i duszę.

Kocham swoją rodzinę, ludzi z poczuciem humoru, nie jestem obojętna na czarno-białe zdjęcia. Twórczość w moim życiu pojawiła się całkiem niedawno, ale mam nadzieję, że na długo.

Jestem człowiekiem nastroju, dlatego kocham wolność i eksperymenty, w tym eksperymenty ze stylami w sztuce. Preferuję tworzyć inspirowana natchnieniem, inspiruje mnie życie codzienne, takie jakie jest - różne…

Każda sprzedaż prac cieszy, bo świadczy o tym, że ocenił je nieznany człowiek. Teraz coraz więcej prac robię dla przyjemności i satysfakcji twórczej, a jeszcze więcej prac daruję.


Wystawa czynna do 9 grudnia 2018