Aktualności Dodano: 21 marca 2022

Dzieciom Ukrainy

Data rozpoczęcia: 2022-03-19 19:00
Data zakonczenia: 2022-03-19

 

  

KONCERT CHARYTATYWNY
POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA KOŚCIANA

   

DZIECIOM UKRAINY
ДІТЯМ УКРАЇНИ

19 marca 2022 r., godz. 19:00
sala widowiskowa KOK

 

OGIEŃ: Przemysław ZAKRZEWSKI, Filip POPÓW

Witek ŁUKASZEWSKI, Angelika BOBKOWSKA

Julia STOLPE, Konrad RAPIOR

Michał DOLATA, Marcin KUNC

Joanna DUDKOWSKA, Mateusz URBANIAK, Chuck FRAZIER

 

CEGIEŁKA/BILET: 10 ZŁ

Cegiełki wsparcia w cenie 10 zł do nabycia w kasie KOK (od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 15:00 oraz bezpośrednio przed koncertem). Całkowity dochód zostanie przekazany na pomoc ukraińskim dzieciom przebywającym na terenie Kościana. Możesz kupić większą liczbę cegiełek, powiększając kwotę pomocy. Cegiełka jest biletem wstępu na koncert.


Na Ukrainę spadają rosyjskie bomby, kraj pustoszony jest rakietami, ulice, parki, place zabaw, domy i podwórka rozjeżdżane są czołgami. Trwa exodus ludności, głównie matek z dziećmi - już ponad półtora miliona uchodźców opuściło swój kraj szukając schronienia. Napływ tak wielkiej liczby potrzebujących, nieomal z dnia na dzień, to wielkie wyzwanie wymagające od nas zaangażowania, organizacji, planu, wsparcia w wielu sferach życia, w emocjonalnych, ale i egzystencjalnych. Mimo wspaniałej postawy Polaków - przyjmujemy naszych sąsiadów z sercem, poświeceniem i wytrwałością – potrzeby są ogromne i będą rosły. Kościan solidaryzuje się z Ukrainą w dramacie wynikającym z horroru wojny. Każdy z nas chce coś zrobić, by ulżyć w cierpieniu skrzywdzonym, pomóc im odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Dostaliśmy już od Was wspaniałe dary, naprawdę świetne przybory i materiały do prowadzenia integracyjnych zajęć świetlicowych: plastycznych, muzycznych, filmowych w Kościańskim Ośrodku Kultury dla ukraińskich dzieci, podobnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie już uruchomiliśmy lekcje języka polskiego dla uchodźców – jesteście wspaniali, dziękujemy.

Teraz zapraszamy Was do udziału w koncercie charytatywnym „Dzieciom Ukrainy”. Artyści zagrają całkowicie za darmo, a cały dochód ze sprzedaży cegiełek/biletów pozostanie w Kościanie i zostanie przeznaczony na wsparcie ukraińskich dzieci w naszym mieście.

Kiedy zadzwoniliśmy do muzyków z pytaniem/prośbą, wszyscy bez wyjątku odpowiedzieli bez wahania: Tak! Przyjeżdżamy, gramy dla Ukrainy! Pozostały do uzgodnienia szczegóły realizacyjne, co nie było takie proste, bo większość zaproszonych wykonawców, nie mieszka już w naszym mieście, ponieważ funkcjonuje z powodzeniem na scenie ogólnopolskiej, ma swoje zobowiązania, trasy koncertowe, terminy nagrań, które trzeba było pozmieniać, na nowo uzgodnić, dopasować. Udało się. 19 marca, o godzinie 19 dla dzieci z Ukrainy zagra Przemek Zakrzewski z Filipem Popowem, zagra Julia Stolpe z Konradem Rapiorem, Joanna Dudkowska zagra z Mateuszem Urbaniakiem, i Chuck Frazier zagra, i Witek Łukaszewski, i Michał Dolata, a Agnieszka Bobkowska zatańczy ogniste flamenco. Kochani, dziękujemy Wam.
Zapowiada się świetny koncert gwiazd muzyki pochodzących z Kościana. Zapraszamy.

 

 

 

 

Koncert odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa sanitarnego.

 

 

 

  

 

 

 Partner wydarzenia:

 

Patronat medialny: