Aktualności Dodano: 26 Listopada 2018

Zostań Wolontariuszem WOŚP - BRAK MIEJSC

Data rozpoczęcia: 2018-11-26
Data zakonczenia:

27. FINAŁ Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

13.01.2019

Pomaganie jest dziecinnie proste

Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych


>>> BRAK WOLNYCH MIEJSC <<<


Kościański Ośrodek Kultury informuje, że zarejestrował sztab 27. Finału WOŚP w Kościanie.

Na zgłoszenia Wolontariuszy czekamy  do 25 listopada 2018. 


JAK ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM WOŚP?


PRZECZYTAJ REGULAMIN WOLONTARIUSZA 27. FINAŁU WOŚP


Chcesz nam pomóc w czasie Finału? Zgłoś się do Sztabu!

             To właśnie osoby pracujące w Sztabie  zarejestrują Cię w naszej bazie, od nich dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka czyli wszystkie rzeczy niezbędne do udziału w kweście. Sztab dysponuje ograniczoną liczba wolontariuszy, dlatego przed złożeniem dokumentów u nich zastanów się dobrze czy faktycznie będziesz mógł poświęcić swój czas na kwestę w dniu Finału. Jeśli nie jesteś tego pewien zgłoś się jako wolontariusz pomagający w pracach organizacyjnych Sztabu.
               Ankiety dla Wolontariusza dostępne są na stronie internetowej www.kok.koscian.pl, w Kościańskim Ośrodku Kultury oraz w sekretariatach kościańskich szkół.

Wypełnioną ankiętę, regulamin (w przypadku osób niepełnoletnich - wymagany podpis rodzica/opiekuna) wraz ze zdjęciem (zdjęcia niewyrażne nie będą przyjmowane) należy dostarczyć do Sztabu (Kościański Ośrodek Kultury) do 25 listopada 2018.


Twoja praca w dniu Finału
 

Zostałeś zarejestrowany w Sztabie jako wolontariusz, otrzymałeś już swój identyfikator puszkę zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które otrzyma od Ciebie każda osoba wrzucająca pieniądze do puszki kwestarskiej. Zapoznałeś się z Regulaminem Wolontariusza jesteś zatem gotów do rozpoczęcia kwesty.

Zbierasz pieniądze wyłącznie w dzień Finału tj. 13 stycznia 2019 r. Jeśli nie zostałeś zarejestrowany jako wolontariusz w Sztabie Imprez Zamkniętych nie ma możliwości, abyś kwestował w innym terminie niż dzień Finału.

Rozliczenie

Dopilnuj, by puszka została przeliczona w Twojej obecności, a kwota wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Twój podpis na tej liście jest dla nas informacją, że zostałeś powiadomiony/a o zebranej kwocie oraz to, że zgadzasz się z podaną przez Sztab kwotą. Po rozliczeniu przez nas Sztabu – jeśli podałeś numer telefonu, otrzymasz od Fundacji informację z kwotą, którą zebrałeś do puszki kwestarskiej podczas zbiórki finałowej. 

Podziękowanie

Po dopełnieniu wszystkich formalności związanych z przeliczeniem Twojej puszki otrzymasz od Szefa Sztabu druk rozliczenia. Jest to zarówno potwierdzenie Twojego udziału w zbiórce. jak i nasze podziękowanie dla Ciebie za świetnie wykonaną pracę. Fundacja nie wysyła osobnych oświadczeń.

Bezpieczeństwo

Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, Twoja puszka kwestarska przemokła lub jest przepełniona możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją puszkę do Sztabu. Przekaż ją osobie oddelegowanej w Sztabie do przeliczenia pieniędzy.

Osoby niepełnoletnie

Osoby nieletnie chcące zostać wolontariuszem powinny zgłosić się do Sztabu z opiekunem prawnym. Osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie zarejestrować się jako wolontariusz. Dlaczego?  Ponieważ osoba, której dane zostają wprowadzone do bazy danych musi wyrazić na to zgodę. Pliki do pobrania: