Aktualności Dodano: 14 marca 2022

Akademia Filmowa (2), piątek, 18.03, godz. 8.00

Data rozpoczęcia: 2022-03-23 8.00
Data zakonczenia: 2022-03-18

Zapraszamy zainteresowanych filmem oraz historią kina na drugi wykład dra Wiesława Kota.

Kościański Ośrodek Kultury
ZAPRASZA
Akademia FILMOWA (2)
Piątek, 18 marca, godzina 8:00
sala kinowa KOK

 

Słuchacze pierwszego wykładu Akademii Filmowej poprosili, aby podczas kolejnego spotkania omówić twórczość Quentina Tarantino. Wykładowca uwzględnił Waszą ujawnioną potrzebę i zmodyfikował kształt zajęć - tak, będzie Tarantino, będzie „Pulp Fiction”, a także "Gwiezdne wojny" będą oraz filmy, które ze sobą "rozmawiają". Po prostu chcemy, żeby oprócz zaplanowanego materiału akademickiego, w Akademii Filmowej znalazło się też miejsce na to, co Was najbardziej interesuje. Pamiętajcie o tym i nie wahajcie się ujawniać swoich potrzeb - postaramy się na nie odpowiedzieć interesującym wykładem, na bieżąco lub zbiorczo w dającej się przewidzieć perspektywie. Bądźcie aktywnymi słuchaczami, no i nie zaśpijcie na drugi wykład: 8 rano, w piątek - do zobaczenia w kinie KOK.
                        

 

Wiesław Kot bio

Publicysta, krytyk filmowy, wykładowca akademicki, autor tysięcy publikacji prasowych i przeszło 30. książek. Ostatnio wydał „Sto najważniejszych scen filmu polskiego” i „Manewry miłosne. Najsłynniejsze romanse polskiego filmu”. Obecnie jest profesorem Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Uczy dziennikarstwa i public relations.

Trudnił się publicystyką kulturalną. Kierował Działem Kultury tygodnika „Wprost”, potem analogicznym działem w „Newsweek Polska”. Obecnie zamieszcza teksty na tematy filmowe w tak różnych pismach jak tygodnik „Przegląd”, „Rzeczpospolita” czy „Twój Styl”. Sporo opublikował nawet na łamach „Przewodnika Katolickiego”, a ostatnio w miesięczniku poznańskich dominikanów „W drodze”.

Obecny w wielu formatach telewizyjnych. Przez kilka lat prowadził retrospektywy filmu polskiego w telewizji Kino Polska. Obecnie przybliża historię kinematografii w programie „Seans dla każdego” na antenie TVP Poznań.

Na antenie radiowej obecny od lat 90. Felietony na tematy kulturalne prezentował w poznańskim radiu Merkury, w I Programie Polskiego Radia, w Trójce, w stacji Tok Fm. Obecnie jest stałym felietonistą Radia Poznań.

Odpoczywa przy jazzie i na leśnych ścieżkach Wielkopolskiego Parku Narodowego. Najchętniej jednocześnie.

 

Akademia Filmowa II wykład

piątek, 18 marca, godzina 8:00, kino KOK

Nie przegap! Nie zaśpij!

Info: (65) 512 05 75